Panství Downton

Dnes si dovolím malé lákadlo, které nám překvapivě přichystala Česká televize, ano skutečně ČT. A to dokonce na prvním programu a v prima čase. Jedná se o seriál Panství Downton..

Děj zprvu nevypadá nijak závratně. Nechtěný dědic s aktivní matkou se náhle objevuje a je jasné, že si musí vzít za ženu jednu z pohledných dcer pána domu, jinak rodina přijde o dům. Dědické právo, totiž náleží jen mužským byť vzdáleným příbuzným. Jistě nepřekvapí, že ona mladíka nechce, je pro ni příliš nízkým. On naopak pohrdá službami komorníka a vůbec se chová na urozeného pána jaksi nepatřičně. Můžete třikrát hádat..

Tato série by mohla být obyčejnou limonádou, jenže není. Skutečně. Jinak by doslova nepřikovala k obrazovkám celou Británii. Vánoční díl měl rekordní sledovanost a věřte, že to nebylo jen tak..

V seriálu září mnoho známých tváří. Jednou z nich je i Maggie Smith, které role panovačné babičky sedne, jako ulitá..

Obdivuji poctivou až filmovou pečlivost, s jakou byl seriál natočen. Kostýmy jsou dokonalé. Herci nejsou svázáni pod nánosem těžkých látek a klobouků..

Líčení je velmi přirozené, téměř žádné..

Zmíněný poctivý přístup je patrný z obyčejných situací rodiny, jako je čaj o páté..

Nebo podávání večeře s cvrkotem služebnictva..

Pozornost je spravedlivě rozdělena na panstvo i na dění dole pod schody. Zde je k vidění dobové náčiní i způsob přípravy jídel..

Seriál stojí za vidění. Minimálně kvůli interiérům. Zajímavým zápletkám a nečekaným zvratům. Ovšem celek vyznívá mile, jakoby známě..

Nashledanou.Sejdeme se u televizní obrazovky ve středu ve 20:55 hodin.

Ma

Tagged:

Napsat komentář