Philip Jacobs

Jméno Philip Jacobs nosí shodně pár umělců a zdá se, že je toto jméno zárukou kvality a inovace..

Ne jinak je tomu u „našeho“ Philipa Jacobse..

Philip Jacobs vystudoval počátkem sedmdesátých let prestižní uměleckou školu a již od začátku se specializoval na tisky textilií. Zprvu spolupracoval s nadnárodními společnostmi a navrhoval oblekové a ložní tisky pro americký, anglický a japonský trh. (Musím se přiznat, že bych ráda takový byznysový oblek viděla..)

Dobře placená, leč monotónní práce ho neuspokojovala, proto se k velkému štěstí nás obdivovatelů pestrých vzorů, rozhodl pro volnou dráhu..

Zde se již naplno uplatnilo jeho nadání pro neobvyklé barevné kombinace a výrazné vzory. Ke slovu se také dostalo jeho milované výtvarné umění 18. a 19. století, které nejen obdivuje, ale je mu i zdrojem neuvěřitelné invence..

Philip Jacobs přistupuje ke své tvorbě zodpovědně. Tráví hodiny, dny pečlivými studiemi přírody a již zmíněných dobových námětů. Zvláštní pozornosti se u něho těší květinové, tapetové vzory, ale dokáže překvapit zcela nečekanou volbou tisku..

 

Je až s podivem, jak si dokáže poradit s motivy a barvami. Nikoho proto nepřekvapila jeho spolupráce s výtvarnou skupinou designérů v čele s Kaffe Fassettem..

Jeho kolekce jsou vždy senzací sezóny..

Dokonce ani sídlo amerických prezidentů neuniklo jeho hravým vzorům. Pro Hillary Clintonovou přetvořil malý salonek přesně na míru..

Podotýkám, že salonek měl a stále má velký úspěch u poliků, tedy hlavně u jejich žen a těší se originální původní podobě..

Philip Jacobs krásně klame tělem. Za vzhledem „strejdy“ se skrývá nesmírný talent a vskutku renezanční návrhář..

Ukázku quiltů z látek Philipa Jacobse najdete ZDE :

Doufám, že se vám Philip Jacobs líbí. Když nic, tak jeho fantastické vzory stojí jistě za zhlédnutí..

Ma – okouzlená

Napsat komentář