kabelka pro Naďu

Moje kamarádka Naďa je zlatá. Slíbila jsem jí již v létě kabelku a poprosila ji ať chvilku počká. Samozřejmě jsem udělala jiné věci a na slib zcela zapomněla..

Až na Silvestra se nesměle zeptala, zda bych jí kabelku někdy výhledově přeci jen neušila?  Zastyděla jsem se, že tak dlouho čeká a ihned jsme vybraly látku a střih. Volba  padla na vyzkoušený střih  Teardrop Bag z knihy Amy Butler Style Stitches..

Nechtěla jsem živou látku Kaffe Fassetta rušit, tak jsem ji doplnila bambulkami, které pestrý vzor lehce podtrhují a nijak ho nezastiňují..

Kabelka je opatřena delším popruhem, který umožňuje nošení napříč přes tělo a nebrání v  pohybu. Budoucí majitelka skutečně neposedí a volné ruce byl jeden z hlavních požadavků..

Puntíkovanou podšívku jsem sladila do tónu hlavní látky. Vnitřek ukrývá kapsu na mobil a velkou kapsu s klopou..

Zadní strana kabelky je stejně pestrá, jako přední..

Musím se přiznat, že u tohoto střihu vždy váhám s vypracováním kapes a podšívky.

Tentokrát jsem měla rychle jasno. Díky vnitřnímu záhybu nepřipadalo zapínání kapsy na zip v úvahu. Zvolila jsem překrytí klopou se suchým zipem pro snadnější uzavírání a otevírání..

(Kabelka  je revoluční použitím zcela nové výztuhy. Nebudu zde jmenovat, ale věřte, že mne i můj starý stroj dosti potápila a já jsem dokonale poučena..)

Naopak látka Kaffe Fassetta si mne zcela získala a vzory slunečníků jsou neuvěřitelně pozitivní. Práce s látkou byla radost. Myslím, že jsem ji nedržela v ruce naposledy…

 

Přeji kabelce i Nadě terasu plnou slunce a sněhem obsypané kopce..

Ma

Napsat komentář