U Máni v Třebáni

Léto nás počasím vytahuje ven  a střídavě zahání domů.. Pro tento čas volím výlety na kole, často kombinované s jízdou vlakem. Ráda zkoumám i chronicky známá místa trochu z druhé strany..

Naposledy padla volba na hrad Karlštejn. Pěkný výlet nemusí nutně znamenat tlačenici u hradní pokladny a povinnou prohlídku. Raději se hradu vyhnu a jedu příjemnou cestou dále,krajina je v tomto koutě Čech vskutku malebná, cesta podél řeky mírná. Člověk snadno ujede dlouhou cestu, aniž by si sáhl na dno svých sil, ale kdo by honil kilometry?!

Náhle mé oko padlo na přívětivé stavení restaurace s roubenou terasou jménem : U Máni . Zaujala mne množství sezení na  velké zahrádce, přilehlé parkoviště pro auta a množství stojanů na kola. Interiér je trochu menší, ale výtečné a prostorné toalety s dostatkem zrcadel musí ocenit každý..

Venku, i na terase je přehledná tabule s hotovými jídly. Komu tento výběr nestačí, může si objednat z minutek, či specialit přímo z jídelního lístku. Jídla, jak jsem okusila, jsou skutečně domácí a chutnají právě tak, jak  doopravdy mají.

Obsluha ja hbitá,  nevtíravá a úslužná. Nikdo neopomněl žádný požadavek, pro který jsem často v leckterém jiném podniku za výstředníka..

Zkrátka až příště uslyšíte o Hlásné Třebáni, neváhejta a rozhodně se k Máně vydejte, užijete si potěšení z opravdového jídla. Věřte, že pošmak vás nemine..

Trochu mlsná Ma

PS: Restaurace vypadá ve skutečnosti mnohem lépe než na fotografiích..

Napsat komentář