…Kouzlo? Ne, jen skryté magnetické zapínání,

které je teď nově k dostání  na VierMě.

Skryté magnetické zapínání

Přesto, že nevidíte knoflík ani zip, vaše kabelka, peněženka, či toaletní taštička, zůstává pevně zapnutá.

Nevytrhne se vám patent a nehty vám neporaní okraj suchého zipu. Celý trik je v magnetických knoflících, které se všívají přímo mezi dvě vrstvy látky. To je pravě možná malinká nevýhoda – musíte dopředu vedět a mít změřěno, kam chcete zapínání umístit. A pak už je to jednoduché.

Kovový „knoflík“ se i s igelitovým pouzdrem vloží na místo a přišije se strojem právě za pouzdrem (objede se jednoduše, do čtverce. Není nutné snažit se obkroužit kolečko).

Práce s magnetickými knoflíky je příjemná hlavně pro šicí začátečnice, které si ještě netroufnou na všívání zipu. Suchý zip by to možná také vyřešil, ale já osobně je nemám moc ráda. Musíte vždy dávat pozor, aby nepřišli do intimního styku s vaším svetrem a také bych vyletěla z kůže, když si jeho okrajem při lovení v tašce zajedu pod nehet.

Knoflíky jsou všité uvnitř, pod textilií, takže to vždycky vypadá líp. Nejen proto, že suchý zip se mi často nepodaří přišít rovně protože mi patka ujíždí po háčcích, ale i proto, že to vypadá tak trochu magicky. Nic nevidíte a přesto to cvakne a drží. Jednoduše čistá práce.

Pozor na obrácení magnetů u jejich všívání! Musíme je dát tak, aby se vzájemně přitahovaly a ne odpuzovaly!

Způsobů, jak nagnetické zapínání přišít, o kterou vrstvu látky ho přichytit, je několik.

Zde najdete pár blogů s názornými návody:

Sew In Magnetic Snaps

How to install a sew-in magnetic snap invisibly!

Attaching Invisible Magnetic Snaps

 

Napsat komentář