Už šestý den s dekou

Dnes máme chvilku odpočinku a je čas na malé sumírování.

Jak už jsem psala, deka bude mít rozměr 140×180. Top je ušit z látky Big Blooms od Kaffe Fassetta (1,5 metru jsem rozstříhala na 6 pruhů po 25 cm a ty pak každý na 4 čtverce, celkem 24 čtverců) a rovněž jednobarevné látky, použité na pruhované bloky, jsou od mistra barev. Spotřeba stejná, využila jsem zbytky jednobarevných vzorníků.

Šiju šedou nítí Coats Dual Duty. Na top padla jedna špulka 222 m. Druhou mám připravenou na zbytek deky.

Ač je to moje deka první, vše zatím do sebe zapadá jak má. Bude to asi tím, že během studií jsem milovala deskriptivní geometrii a mám dobré oko na rovné čáry. Při práci jsem pečlivá, někdo tomu řiká hanlivě –  pedant. Ostatně tuto vlastnost asi nemají rády moje kamarádky. Kdykoliv se chlubí něčím ušitým, okamžitě produkt snahy otáčím na rubovou stranu a kontroluji kvalitu vypracování.

Na deku bude použit vatelín 180 g/m2, čímž bude pěkně nadýchaná.  Na sezení na lavici se to bude hodit. (Nebo jinak. Ve švadlence, kde jsem dnes byla, jinou gramáž neměli a vlastně ani nemám s čím srovnávat. Koupila jsem 2 m  šířky 150.)

Zbývá prozradit, jaká bude deka ze spodní strany a čím budeme lemovat. Tomuto problému jsem věnovala hodinové přemýšlení a na pomoc jsem si přizvala dceru, která má neuvěřitelné barevné cítění. Výsledek musím ještě do zítra vnitřně zpracovat, ale měnit se zřejmě nebude. Variant bylo několik, od světle zelené přes tmavší zelenou k červené … střídaly se pruhy, vlnky, květiny … deštníky.

A výhercem je opět Kaffe Fassett a jeho Parasols. Lem deky bude z River Shine od Amy Butler.

výsledná kombinace

Co vy na to? Divočina? Ano, ano, tak je to správné, tak to má být.

Připravena na prošívání, Vier.

Napsat komentář