Kaffe Fassett

Kaffe Fassett je jméno jednoho velmi zajímavého muže.

Kaffe Fassett

Rodilý Američan opustil záhy studia umění v slunné Californii a po návštěvě Anglie, kterou si náhle zamiloval, sem zcela přesídlil.

Učarovala mu krásná krajina, která v něm stále budí touhu hledat nové a nové cesty, jak propojit nádherné a zdánlivě nesourodé barvy. .

Kaffe Fassett se nechává vést svými zájmy o historii, malířství a cestování, aby se všechny následně  odrážely v úžasných návrzích pletení, quiltování, šití a tvorbě keramiky..

Velmi výmluvná je příhoda, kterak se ve vlaku při toulkách skotskou krajinou, seznámil s panem Rowanem. Jeden pán měl klubka a řadil je k sobě v barvách výhledu z okna, zatímco druhý pán měl jehlice a uměl plést. Slovo dalo slovo a vznikla spolupráce Mistra barev s vydavatelem a vlastníkem společnosti. Jistě  nepřekvapí, že hned jejich první kniha o pletení se stala okamžitě bestsellerem a Fassettovy návody a střihy značně rozvířily poklidné pletařské a patchworkové vody..

Mohu jen potvrdit, že jeho vzory a látky jsou fantastické a při každém dalším pohledu zaujmou novým, před tím neviděným, detailem, či barvou..

Kaffe Fassett je neotřelým návrhářem s nevšedním přístupem k barvám a materiálům a rozhodně stojí za pozornost. Jeho tvorba je neuvěřitelně živá a zábavná..

Ma – barevně naladěná

Napsat komentář