velké letní žabičkování

Léto se pomalu chýlí ke konci a jak jinak se s ním rozloučit, než ve velkém sukňovém stylu?!

Pozdně letní volba padla na jednoduchou žabičkovou sukni.

Tu ušijeme z obdélníku. Já použila dvojitou šíři a délku cca 55cm. Celkem jsem tedy spotřebovala 110cm látky šíře 110cm. Připravený obdélník měl tedy rozměry 220 cm – šíře a 55 cm délka sukně.

Pak už stačilo jen zahnout horní lem pro nosnou gumu do pasu, chcete-li pruženku a dále nařasit žabičkováním zhruba 10cm.

Pro žabičkování jsem zvolila velmi jednoduchou metodu, kdy se na cívku spodní nitě navine tenoučká gumička, jež se skrývá na špulce v oddělení nití.. Výsledný polotovar, zbývalo než lehce popotahováním utáhnout a konce nitek a gumiček zajistit uzlíky. Naposledy jsem navlékla nejhornější běžnou gumu, do předem připraveného tunýlku a už bylo hotovo..

Podrobný postup smokování – žabičkování si můžete prohlédnout ZDE . Příspěvek je v angličtině, ale je tak názorný, že není třeba se cizího jazyka bát..

Sama jsem se nemohla rozhodnout pro tu nejlepší sukni z nejlepší látky…

 

.. znalci jistě poznali minulé i současné poklady ze zdrojů VierMy..

 

 

… první tři vlaštovky.. dvě ze tří sukní mi byly zabaveny ještě dříve, než jsem navlékla pasovou gumu… ještě, že jsem střihla více..

 

 

 

 

 

 

..detail žabičkování v pase..

 

… zbytková sukně je již teď jednou z horkých favoritek..

 

..boty, které za veselé taneční sukně vlastně mohou.. nekoukejte na otlučený lak, jsem stále v běhu..

To je mé pozdně letní sukňování a přeji i vám pěknou zábavu u stroje se žabičkováním, neboť babí léto se kvapem blíží, tak proč si krapet nezaskotačit?!

Třeba vám pomůže rozverná píseň ZDE

Ať se sukní, či bez sukně, přeji pěkně veselý začátek školního roku.

Za VierMu

Michaela

 

 

1 Comment

Napsat komentář