kolová sukně

Léto je v plném proudu a k tomu je nutně, ale opravdu nutně třeba kolové sukně. Pravý ženský střih, lichotící postavě, přitom pěkně jdoucí od nohy, to jsou ty pravé benefity, jaké nabízí jen kolová sukně..

Je k tomu třeba jen látka a trocha počítání. Není třeba se bát náročnosti, dělení hravě zvládne i sebedrobnější elektronický přístroj a vzoreček pro výpočet poloměru z obvodu rozhodně netajím..

Při plánování koupě látky je třeba vzít v úvahu hotovou délku sukně. Je třeba započítat i ždibec materiálu k výrobě pásku a olemování. Já chtěla ušít kratší sukni o délce necelých 50cm. Zakoupila jsem tedy 1,30m látky.

Vzoreček pro výpočet poloměru je : r (poloměr) = c (obvod) / 2 x 3.14 (tt – pí)

Pak stačí jen přeložit látku vzít křídu a krejčovský metr a narýsovat, vystřihnout, sešít, olemovat, vsadit zip..a je to.. Já zvolila látku z repertoáru VierMy, jež mi učarovala pozitivním potiskem ptáčků.. ZDE

Prima postup na elegantní a delší sukni si můžete podrobně prohlédnout na tomto blogu   ZDE

Kdo by chtěl více možností, může prozkoumat stránku  ZDE 

 

 

…měření a stříhání…a počítání..

…příprava pásku…

…divoký zip k divoké látce…

… hotovo .. můžeme jít ven a třeba i tancovat…

 

Pokud váháte, zda jste vhodný objekt pro kolovou sukni, musím říci ANO. Je to vážně jednoduchá práce, navíc kdo nemá kolovou sukni, jako by ani nebyl.. Skutečně ji musíte mít..

Možná Vám pomůže trocha swingu.. ZDE

Až se potkáme, budeme mít na sobě kolové sukně vlastní výroby a spiklenecky na sebe mrkneme a pak si odtančíme spokojeně domů..

Za VierMu Ma, tentokrát rozvlněná.

 

Napsat komentář