osvěžení

Doufáme, že jste již slezli Sněžku a zdárně splavili řeku a teď je čas na malé osvěžení. Nenabízíme sklenici vody, ale zveme vás ne na jeden film, tentokráte dokonce na dva ..

Prvním filmem jsou oblíbené Prázdniny v Římě s Audrey Hepburn a Gregory Peckem..

princezna na mopedu

Svižný příběh režíroval odborník na komedie Billy Wilder a pro roli znuděné princezny Anny si vybral právě začínající Audrey. Studio se bránilo hubené herečce,(tenkrát byla v módě božská Marilyn Monroe), ale Gregory Peck se za kolegyni zaručil a nás jeho volba pohladí i po letech..

princezna Anna

španělské schody

Prázdniny v Římě nejsou jen obyčejným příběhem o princezně co utekla z paláce a poprvé v životě jedla zmrzlinu –  jen tak na ulici a nechala se ostříhat bez schválení dvora, je tu mnohem víc než běžné romantické komedie nabízejí, je tu krásný příběh o zodpovědnosti a přátelství..

spící a odhalená

Dále si vás dovolujeme pozvat k filmu z domácího fondu. Tím je neuvěřitelně živý Hostinec u kamenného stolu..

synovci přijeli

Dnes se ani nezdá, že měl tento film trnitou cestu vzniku. Samotný autor Karel Poláček se podílel na zapřenou na scénáři, poté byl zajat a následně zemřel. Panu režiséru Krejčíkovi ovšem scénář ležel v hlavě a prosadil jeho natočení..

..víte on tatrmuž..

Sváťa v akci

Paradoxně tak po Vítězném únoru vznikl film , který je humorný, lidský, plný svěžích dialogů . Bravurně vystavěný příběh o nevraživých bratrech dvou sestrách, odmítnutých nápadnících a tatrmužovi s nevěrnou ženou, trhal rekordy v návštěvnosti a nejedna dělnická hlídka si stěžovala, proč, že stojí pracující inteligence frontu na takový film ?!..

 

No, my to víme a takovou letní lahůdku si pustíme,zase…

Pěkné pokoukání.

VierMa

Napsat komentář