Opalované brože

Krásný podzim si žádá menší ozdobu na kabátek, čapku, či svetřík.

Ideálním společníkem pro těžší materiály jsou lehounké organzové kvítky..

organzy
organzy

Nejprve je důležitá volba správných kombinací. Zvláště v tomto období se nebraňte žádnému barevnému nápadu. Prosvítavý materiál krásně čaruje s  jejich tóny..

kolečka
kolečka

Nejoblíbenější a zároveň nejjednodušší tvar jsou kolečka. Doporučuji šest vrstev, ale může být i víc. Při tak tenké látce, jakou organza je, se nemusíme obávat množství vrstev, neboť je špendlík snadno unese.. Spodní kolečko je největší, každé další o trochu menší. Pokud nemáme kružítko, můžeme obkreslovat různé průměry sklenek. Určitě je dobrý fígl očíslování koleček, ať máme jistotu, že žádné neopomeneme, pokud tak nečiníme schválně. Fantazii se meze nekladou..

opálená kolečka
opálená kolečka

Nastříhaná kolečka je třeba připravit před kompletováním. Já používám svíčku, ale můžete použít i zapalovač. Jednotlivá kolečka lehce přibližujeme k plameni a okraje se žárem lehce zkroutí a zvýrazní. Určitě je vhodné pracovat bezpečně a neopomenout, vzhledem k zplodinám, otevřít okno.. Toto je nejzajímavější část práce, je náramně poutavé sledovat tu změnu z ničeho v krásný okvětní plátek..

kytičky
kytičky

Poslední fází je sešívání plátků – koleček a výběr korálků na střed kytiček.. To je také nesmírně zajímavá a krásná práce, bohužel trochu zdlouhavá, ale vyplatí se.

Na zapínání používám obyčejné spínací špendlíky, neboť brožové můstky je skutečně  těžké zkřehlými prsty otevřít..

Vím, že kytičky také někdo slepuje, ale já spoléhám na jehlu a nit..

kytičkové rojení
kytičkové rojení

Tady je důkaz, že můj podzim se již vybarvuje..

A co ten Váš podzim?

Ma – kytičková

Napsat komentář